Erdoğan örtülü ödeneğe el koydu

Erdoğan örtülü ödeneğe el koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a daha önce başbakanlık uhdesinde olan istihbarat toplama yetkisi ve örtülü ödenek getiren yeni yasa teklifi Meclis'e sunuldu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a daha önce başbakanlık uhdesinde olan istihbarat toplama yetkisi ve örtülü ödenek getiren yeni yasa teklifi Meclis'e sunuldu. İçişleri Bakani Sebahattin Öztürk, torba yasa tasarısına yeni bir madde ekleme teklifi verdi.

Teklifle birlikte 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 24. Maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Hükümet icapları” ibaresi “Devlet ve Hükümet icapları” şeklinde, “Başbakanlık bütçesine” ibaresi “Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık bütçelerine şeklinde ve “Başbakanın ailesinin” ibaresi “Cumhurbaşkanının, Başbakanın ve ailelerinin” şeklinde değiştiriliyor.

“Cumhurbaşkanlığı bütçesindeki ödenekler bakımından ikinci ve üçüncü fıkralar kapsamında yer alan hukuklar Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile belirlenir ve uygulanır.” hükmü ekleniyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.