İşte Gül'ün yeni görevi

İşte Gül'ün yeni görevi

Siyasete geri dönüp dönmeyeceği merak edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uluslararası bir kurumda görev aldı

A+A-

Siyasete geri dönüp dönmeyeceği merak edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uluslararası bir kurumda görev aldı. Gül, İslam İşbirliği Örgütü tarafından kurulan İslam Kalkınma Bankası'nın Başkanlık Danışma Kurulu'nda yer alacak.

Merkezi, Suudi arabistan'ın Cidde şehrinde olan bankaya Türkiye dahil 56 devlet üye. Bankanın amacı üye ülkelerin ekonomik kalkınmasına ve üye olmayan ülkelerdeki müslüman toplumlara yardımcı olmak.Milliyette yer alan heberde İlk toplantısını Cidde'de gerçekleştiren kurulda konuşan banka başkanı Ahmed Ali, Danışma Kurulu'nun bankanın bu görevlerini yerine getirmesinde yardımcı olacağını belirtti.

Toplantıda konuşan Abdullah Gül de bankanın son 40 yıldır başarılı olmasından dolayı beklentinin yüksek olduğunu belirtti, banka kredi notundan gurur duyduğunu ifade etti. Kurulda Gül dışında üye ülkelerden eski bakanlarla beraber eski Endonezya Cumhurbaşlanı Başaruddin Yusuf Habibi de yer alıyor.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.