Koza İrlanda'da altın ve gümüş arayacak

Koza İrlanda'da altın ve gümüş arayacak

Koza Altın İşletmeleri İrlanda'da altın ve gümüş arama faaliyetleri için IMC Exploration Limited ortak çalışma yapacak

A+A-

Koza Altın İşletmeleri İrlanda'da altın ve gümüş arama faaliyetleri için IMC Exploration Limited ile bu şirketin İrlanda'da sahibi olduğu 4 sahada ortak çalışma yapacak. Koza ALtın tarafından konul ile ilgili olarak KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde

"Bağlı ortaklığımız Koza Ltd. ile merkezi İrlanda'da bulunan IMC Exploration Limited arasında sözkonusu Şirketin İrlanda'da sahip olduğu 4 sahada altın ve gümüş arama faaliyeti yapılması konusunda anlaşma imzalanmıştır.

Bu anlaşma çerçevesinde bölgede maden arama ve jeoloji çalışmaları ile bu çalışmaların finansmanı yürütülecektir. Madenin geliştirilmesi ve/veya işletilmesi için yapılacak çalışmalarda ilgili varlıklarda Koza Ltd. ilk aşamada %55 oranında paya sahip olacaktır. Kurulacak joint venture şirketinde bu payın %75'e kadar artırılması opsiyonu bulunmaktadır.
Koza Ltd.'nin İrlanda'daki faaliyetleri hakkında gerekli açıklamalar KAP vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır. "

 

KOZA ALTIN HİSSE DETAY SAYFASI

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.