Telefonları bilerek yavaşlatan Samsung özür diledi

Telefonları bilerek yavaşlatan Samsung özür diledi

Samsung CEO'su JH Han, yatırımcılarla gerçekleştirdiği bir toplantıda hem yatırımcılardan hem de tüketicilerden özür diledi.

A+A-

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir Galaxy S22'deki yazılım tartışması ile gündemde. Edinilen bilgilere göre Game Optimization Service (GOS) isimli uygulama, telefonu kağıt üzerinde çok daha güçlü bir hale getiriyor, bu da tüketiciyi yanıltıyordu. Üstelik bu yazılım, bazı durumlarda ise pil sağlığını koruyabilmek için kamera uygulamasını bile kısıtlıyordu. Samsung'dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Webtekno'nun aktardığına göre  Samsung CEO'su JH Han liderliğinde yatırımcılarla yapılan bir toplantıda, bu konuya da değinildi. Bizzat JH Han tarafından yapılan açıklamalarda, gelişmelerin yakından takip edildiği ifade edildi. Samsung CEO'su, tartışmalar nedeniyle hem yatırımcılardan hem de tüketicilerden özür diledi.

JH Han tarafından yapılan açıklamalarda, GOS uygulamasının optimizasyon odaklı bir yazılım olduğu, aslında kullanıcıların faydasına olduğu ifade edildi. Uygulamanın CPU ve GPU performansını özel olarak optimize ettiğinden bahseden Samsung CEO'su, GOS'u savundu. Ancak Güney Koreli yetkililer pek de böyle düşünmüyor.

Güney Kore Adil Ticaret Komisyonu, Samsung'u gündeme taşıyan iddialarla ilgili endişeli. Hatta yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung'un telefonlarını daha güçlüymüş gibi göstermesi iddiaları araştırılacak. Açılan soruşturmanın nereye varacağı bilinmez ancak Samsung CEO'su JH Han, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağını ifade ediyor.

İlgili Haberler