TTB'den tüm doktorlara görev çağrısı

TTB'den tüm doktorlara görev çağrısı

Tabipler Birliği, bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı

A+A-

Ankara’da bugün öğle saatlerinde yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlama sonrası, bölgede çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bilgisi ardından, Türk Tabipler Birliği Başkanı Beyazıt İlhan patlamanın gerçekleştiği Ankara Garı’na yakın hastanelerde bulunan hekimleri yaralılar için hastanelere çağırdı.

‘Emek, Barış ve Demokrasi’ mitinginin organizatörlerinden TTB Başkanı Beyazıt İlhan patlamada yaralılar olduğunu belirterek bölgedeki Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi gibi hastanelerde görev yapan hekimleri acilen nöbete çağırdı.

Sağlık Bakanı ile görüştü

Beyazıt İlhan, sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile de telefonla görüştüğünü belirterek durum hakkında kendisine bilgi verdiğini söyledi.

İlk müdahaleyi öğrenciler yaptı

Patlamanın TTB binasına yakın yerde gerçekleştiğini belirten İlhan bu sayede hekim arkadaşlarının ve tıp öğrencilerinin yaralılara ilk müdahaleleri yaptığını ifade etti. Beyazıt İlhan TTB genel merkezine giderek bir kriz masası oluşturacaklarını da ifade etti.

Patlamanın ardından Hacattepe, İbni Sina, Numune, ve Ankara Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar için kan bağışı çağrısında bulunulmasının ardınan, son gelen bilgilere göre kan ihtiyacının giderildiği belirtildi.

 

 

Etiketler : , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.