Türk Traktör için kötü rapor

Türk Traktör için kötü rapor

Tera Menkul Değerler, Türk Traktör hedef fiyatını 88TL'den 85,5TL'ye indirdi.

A+A-

Tera Menkul Değerler, Türk Traktör hedef fiyatını 88TL'den 85,5TL'ye indirdi. Tera Menkul Değerler konu ile ilgili raporunda, Türk Traktör için 'NÖTR' tavsiyesini koruduklarını belirtti. Türk Traktör hisseleri bugün 83.40 liradan kapanış yaptı.

Olumlu gelişmelerin tümüyle satın alındığının yazıldığı raporda şu değerlendirme yapıldı: " TTRAK için 12 ay vadeli hedef fiyatımızı 88.00 TL'den 85.50 TL'ye indirdik ve yükselme potansiyeli içermemesi nedeniyle de tavsiyemizi NÖTR olarak koruduk. Hedef fiyatımız şirketin bu sene ödeyeceği hisse başına 4.09 TL temettü (bizim tahminimiz) rakamını da içermektedir bu da %4.8 verimliliğe işaret etmektedir.

Eurodaki zayıflık şirketin gelirlerinin %40'ını oluşturan ihracat satışlarının tümüyle Euroya bağlı olmasından ötürü ciroyu olumsuz etkilemektedir. Ayrıca 2015 yılı için şirketin yurt içi satışlarında %4 gerileme bekliyoruz, ihracat satışlarının ise yatay seyretmesini öngörüyoruz." 

 

TERA MENKUL TÜRK TRAKTÖR RAPORU

BUGÜNÜN DİĞER HİSSE ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.