Turkcell, metaverse’de mağaza açıyor

Turkcell, metaverse’de mağaza açıyor

Turkcell, metaverse evreninde mağaza açacağını duyuran ilk yerli operatör oldu. Metaverse ortamındaki sanal mağazada ürün satışı yapılacak.

A+A-

Daha önce Paycell üzerinden kripto para alım satımını test eden Turkcell şimdi de metaverse evrenine adım atmak için kolları sıvadı. Turkcell, metaverse üzerinde sanal mağaza açarak burada ürün satışı yapacak. Ayrıca müşteriler Turkcell servislerini dijital ortamda test edebilecek.

Kullanıcılar özelleştirilebilir avatarlarıyla mağaza açılışına katılacak. İlerleyen süreçte insan kaynaklarının iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de metaverse üzerinde yürütülmesi düşünülüyor.

Metaverse için altyapısal ve süreçsel aşamaların başladığını duyuran Turkcell’in hangi metaverse teknolojisini kullanacağı henüz açıklanmadı.

"Her ortamda bulunmayı hedefliyoruz"

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, şunları söyledi:

“Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler