AKP’den asgari ücret açıklaması

AKP’den asgari ücret açıklaması

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde AKP teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi. AKP Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel, asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Mevcut hayat şartlarında pahalılığı gördüklerini ve bu durumla ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyleyen AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, asgari ücretle ilgili açıklama yaptı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

*Bugün kendimiz de yaşıyoruz, basında da görüyoruz, muhalefet de dile getiriyor, mevcut hayat şartlarında bir pahalılık söz konusu. Bunun biz de farkındayız.

*Bu pandeminin vermiş olduğu ve tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntı ve hemen akabinde de maalesef Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan bu savaş özellikle enerji fiyatlarında ve tüm dünyada gıda fiyatlarında bir yükselişe sebep oldu.

*Bununla ilgili hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde elinden gelen tüm imkanları şu ana kadar sarf etti ve sarf etmeye devam ediyor.

*Bilindiği gibi asgari ücretle ücretli kesime yapılan iyileştirmeler son derece hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

*İnşallah bundan sonraki dönemde de bu fiyat artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa zamanda tekrar iyileştirmeler yapılacaktır.

İlgili Haberler