Bank Asya hisseleri yine tavan

Bank Asya hisseleri yine tavan

Çarşamba günü 2. seansta işlem sırası yeniden açılan Bank Asya hisseleri 4. seansta da tavan oldu. Hissedeki iki günlük kazanç yüzde 39.13

A+A-

Çarşamba günü 2. seansta işlem sırası yeniden açılan Bank Asya hisseleri 4. seansta da tavan oldu. Hissedeki iki günlük kazanç yüzde 39.13 oldu. Dün her iki seansta da tavan yapan ve 0.88 liradan kapanan hisse senedi bugün ilk seansın ortalarında 0.96 liraya yükselerek yine tavan oldu. 

Bank Asya hisseleri çarşamba günü 0.69 lira ve artı-eksi yüzde 10 fiyat marjı ile yeniden işlem görmeye başlamıştı. 

Bank Asya hisselerinin işlem sırası 7 Ağustos'ta bankanın ortaklık yapısındaki belirsizlik nedeniyle kapatılmıştı. 15 Eylül'de yeniden işlem görmeye başlayan hisse senetleri ilk 3 günde yüzde 50'ye yakın değer yitirdikten sonra yükselmeye başlamış ancak perşembe günü işlem sırası geçici olarak yeniden kapatılmıştı. Hafta başında kredi notu da düşürülen Bank Asya geçen hafta bedelli sermaye artırımı kararı almıştı.

Öte yandan Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen ve 17-25 Aralık sürecinden sonra hisseleri borsada ciddi oranda değer kaybeden İpek Grubu hisseleri de Bank Asya ile birlikte yükseliyor. 

 

BANK ASYA SIRASINDA GARİP KAPATMA KARARI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.