Bitcoin 40 bin doların altına indi

Bitcoin 40 bin doların altına indi

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerginliğin de sonucu olarak tüm global piyasalarda olduğu gibi kripto para piyasalarında da tedirgin edici düşüşler yaşanıyor.

A+A-

Küresel ekonominin sarsıntıya girdiği son dönemde Bitcoin ve kripto paralar da bundan nasibini alıyor. Geçtiğimiz hafta 45 bin dolar seviyelerini zorlayan Bitcoin fiyatı yeniden 40 bin dolar altına indi.

Bitcoin fiyatı düşüyor

Donanımhaber'in bildirdiğine göre FED tutanaklarının kayda değer bir güncelleme yapmaması Bitcoin için yükseliş beklentilerini arttırmıştı ancak Rusya-Ukrayna arasındaki gerginlik tüm dünya piyasalarını olumsuz etkiliyor.

Üstelik hem Rusya hem de Ukrayna’nın kripto paraların resmen tanınması için adım attığı bir dönemde Bitcoin’de düşüş yaşanması tedirginliği de arttırıyor. 40 bin dolar altında günlük ve haftalık kapanışlar düşüşü hızlandırabilir.

Ethereum fiyatı bu dönemde 2800$ seviyesine gerilerken XRP fiyatı 76 cent, AVAX fiyatı 83$, DOGE fiyatı 13 cent, SHIB fiyatı 0.000028$ ve HOT fiyatı ise 0.0049$ seviyelerine tutunmaya çalışıyor.

İlgili Haberler