'Brexit' olursa Cameron istifa edecek mi?

'Brexit' olursa Cameron istifa edecek mi?

İngiltere Başbakanı Cameron, 23 Haziran'da düzenlenecek Avrupa Birliği referandumunda, Birlik'ten ayrılma sonucu çıkması halinde istifa etmeyeceğini söyledi

A+A-

İngiltere Başbakanı David Cameron, 23 Haziran'da düzenlenecek Avrupa Birliği (AB) referandumunda, Birlik'ten ayrılma (Brexit) sonucu çıkması halinde istifa etmeyeceğini söyledi.

Cameron, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda haftalık 'Başbakan'a Sorular' oturumunda milletvekillerinin sorularını cevaplandırdı.

Bir vekilin, 2010 yılından itibaren ülkede 2 milyon kişiye istihdam sağlandığı, bunun bir milyonunun Birleşik Krallık'a yerleşen AB vatandaşlarına iş imkanı oluşturduğu ve böylece AB'nin Britanya iş pazarına zarar verip vermediği yönündeki sorusu üzerine Cameron, hükümetin bu alanda çalışmalarda bulunduğu bilgisini verdi.
Cameron, "Göçmenlik kontrolü, sosyal yardım sisteminin reforme edilmesi ve büyüyen ekonomiyle kendi halkımıza istihdam sağlayacağız" dedi.

Bir başka milletvekilinin, Birleşik Krallık halkının hazirandaki AB referandumunda birlikten çıkmaktan yana oy kullanması halinde Başbakan Cameron'ın istifasını verip vermeyeceği yönündeki sorusuna ise Başbakan kısa ve net olarak 'Hayır' cevabını verdi.

23 Haziran'da yapılacak olan AB referandumda halka 'Birleşik Krallık AB'nin üyesi olarak kalmalı mı, yoksa AB'den ayrılmalı mı?' sorusu sorulacak.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.