Doğan ve  Hürriyet'te yeniden birleşme kararı

Doğan ve Hürriyet'te yeniden birleşme kararı

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Gazetecilik'in birleşmesi işleminin tekrar başlatılmasına karar verilirken; her iki hisse de tavan fiyattan işlem görüyor

A+A-

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Gazetecilik'in birleşmesi işleminin tekrar başlatılmasına karar verilirken; her iki hisse de sert yükselişle tavan fiyattan işlem görüyor.

KAP'a Cuma akşamı yapılan açıklamada, Doğan Gazetecilik'in tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Hürriyet Gazetecilik tarafından devralınması suretiyle iki şirketin birleşmesi işleminin tekrar başlatılmasına karar verildiği belirtildi.

Hürriyet Gazetecilik'in Doğan Gazetecilik'i devralarak birleşme kararı Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alamamış ve birleşme işlemi iptal edilmişti.

KAP'ta yer alan açıklamada, birleşme işleminde ayrılma hakkı kullanım fiyatının Hürriyet Gazetecilik hisseleri için 0.66 lira, Doğan Gazetecilik hisseleri için ise 1.18 lira olacağı ifade edildi.

Doğan Gazetecilik saat 10.46'da yüzde 10.06 primle tavan fiyat olan 1.75 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri de yüzde 9.09 yükselişle tavan fiyat olan 0.6 liradan işlem görüyor.

Oyak Yatırım'dan yapılan değerlendirmede, birleşme işleminin tekrar başlatılması kararının her iki hisse üzerinde de olumlu etki yaratacağı belirtildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.