Dogecoin fiyatı zirvede, değeri Tether'i geçti

Dogecoin fiyatı zirvede, değeri Tether'i geçti

Dogecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken piyasa değeri Tether'in piyasa değerini geçti

A+A-

Bilinirliği hızla yükselen kripto para Dogecoin’in fiyatı bugün tüm zamanlanın en yüksek seviyesine çıkarken piyasa değeri de 62 milyar doları geçerek Tether'in piyasa değerini solladı

Coindesk'in verilerini göre Dogecoin fiyatı son 24 satte yüzde 26,87 artarak 0,495439 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dogecoin fiyatı yılbaşından bu yana yüzde 10 binden fazla arttı.

Analistler, Dogecoin fiyatının yükselmesine neden olarak eToro platformunun müşterilerinden gelen güçlü talep sonrası bu kripto paralar desteğini açıklaması rol oynadı. Dogecoin’in eToro platformuna alınması 20 milyon kadar yeni kullanıcıya ulaşma imkânı sağlayacak.

Bunun yanı sıra Oakland Athletics profesyonel basketbol takımının dün yaptığı ve Toronto Blue Jays ile yapılacak 3 maçlık seride bilet satışında Dogecoin kabul edeceğini açıklamasında fiyatın yukarı gitmesinde rol oynadı.

Tether'i geçti

AssetDash verilerine göre 62,6 milyar dolar piyasa değerine sahip Dogecoin, piyasa değeri 52,1 milyar dolar olan Tether'dan (USDT) 10 milyar dolardan daha fazla değere sahip. Token, Piyasa değeri 45,1 milyar Dolar olan Ford ve 43,1 milyar dolar olan Twitter'ı da geride bıraktı. DOGE, kripto dostu alım satım platformu eToro'nun tokeni listeleyeceğini açıklamasının ardından yükselmeye başladı.

Cointelegraph'a açıklamada bulunan eToro temsilcisi, platformun müşterilerden gelen yoğun talebin ardından DOGE'u listelediğini belirtti. Platformun 20 milyon kullanıcı, artık Dogecoin alıp satabilecek.

DOGE fiyatı, bu hafta eToro entegrasyonu, topluluğun sosyal medyadaki aktiviteleri ve Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlü destekçilerinin açıklamaları sayesinde önemli bir artış gösterdi. Son yedi gün içerisinde yüzde 76 artış gösteren Dogecoin, çeviri yayın saati itibarıyla 0,48 dolardan işlem görüyor.

Bazı piyasa yorumcuları, rallinin ardından Elon Musk'ın TV programı Saturday Night Live'ı sunacağı tarihin yaklaşması olduğunu düşünüyor. Musk, "Dogefather (Doge babası)" adlı bir komedi skecine de katılacağının ipuçlarını verdi.

Etiketler : , ,