Dolarda uzun pozisyonlar azaldı

Dolarda uzun pozisyonlar azaldı

ABD'de Commodity Futures Trading Commision'ın verilerine göre spekülatörlerin ABD Doları'nda net uzun pozisyonları 12 Ağustos haftasında yüzde 8 azalarak 25,9 milyar dolar oldu.

A+A-

ABD'de Commodity Futures Trading Commision'ın verilerine göre spekülatörlerin ABD Doları'nda net uzun pozisyonları 12 Ağustos haftasında yüzde 8 azalarak 25,9 milyar dolar oldu.

Aynı haftada Euro'da kısa pozisyonlar yüzde 2 düşüşle 21,1 milyar dolar olarak gerçekleşirken, Japon Yeni'nde kısa pozisyonlar da yüzde 15 azalarak 9,9 milyar dolar oldu. Avustralya Doları'nda ise uzun pozisyonlar yüzde 12 düşüş ile 2,7
milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 

Future piyasalarda uzun pozisyon, bir varlığın yükseliş beklentisi yönünde pozisyon almak anlamına geliyor. Tam tersi kısa pozisyonlar ise varlığın değerinde düşüş beklentisinde pozisyona geçmek anlamına geliyor. Dolarda 12 Ağustos itibarıyla uzun pozisyonlardaki azalma, dolardaki yükseliş beklentisinin gücünün bir önceki haftaya oranla daha zayıf olduğunu gösteriyor

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.