Elon Musk: Twitter markasına yakında veda edeceğiz

Elon Musk: Twitter markasına yakında veda edeceğiz

Ünlü milyarder Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformunda değişikliklere gidileceğini açıklayarak yakında Twitter markasına ve logosuna veda edeceklerini duyurdu.

A+A-

Elon Musk Pazar günü sahibi olduğu Twitter’dan yaptığı paylaşımda sosyal medya platformunun logosunu değiştireceklerini belirterek, “Yakında Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuş logolarına veda edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Musk yaptığı ikinci bir paylaşımda ise, “Bu gece yeterince iyi bir X logosu paylaşılırsa ertesi günü onu dünya çapında devreye alacaklarını kaydetti.

Ünlü milyarder titreyen bir “X” logosu paylaşmasının ardından katıldığı bir Twitter Spaces sohbetinde ise logonun değişip değişmeyece sorusuna evet yanıtını vererek, “Bunun çok uzun zaman önce yapılması gerekiyordu” ifadesini kullandı. 

Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana, Musk’ın görev süresi boyunca çalkantılı bir dönem geçiren şirket, ünlü milyarderin Çin’deki WeChat gibi bir “süper uygulama” yaratma çalışmaları kapsamında şirket adını X Corp olarak değiştirmişti.

Musk, bu ayın başlarında Twitter’da çeşitli hesapların günde kaç tweet okuyabileceğinin sınırlanacağını açıklamış ancak kullanıcılar ve pazarlama profosyonelleri tarafından yaygın eleştirilere maruz kalmıştı.

Belirlenen günlük limitler lansmandan sonraki beş gün içinde 100 milyon kaydı aşan Meta’nın sahibi olduğu rakip platform Threads’in büyümesine yardımcı olmuştu.

İlgili Haberler