İngiltere Avrupa'nın en büyüğü olacak

İngiltere Avrupa'nın en büyüğü olacak

Ekonomik ve İş Araştırmaları Merkezi (CEBR), İngiltere ekonomisinin 2030 yılında Avrupa'nın en büyük ekonomisi olacağı öngörüsünde bulundu

A+A-

Ekonomik ve İş Araştırmaları Merkezi (CEBR), İngiltere ekonomisinin 2030 yılında Almanya'yı geride bırakarak Avrupa'nın en büyük ekonomisi olacağı öngörüsünde bulundu.

Londra merkezli CEBR araştırmasında, gelecek 20 yıl içerisinde Hindistan, Brezilya ve Rusya'nın ekonomik güçlerini artırmasının İngiltere'nin dünya sıralamasında daha alt sıralara inmesine neden olabileceği belirtilirken, İngiltere'nin ABD'den sonra en büyük ikinci Batı ekonomisi olacağı vurgulandı. 

Araştırmada İngiltere ekonomisine ilişkin, "Devam eden göçlerle devam eden pozitif demografisi ve Avrupa ekonomilerindeki problemlere daha az maruz kalması, Avrupa standartları dikkate alındığında görece düşük sayılabilecek vergiler, İngiltere'nin diğer Batı ülkelerinden daha hızlı büyümesini destekliyor" ifadeleri kullanıldı. 

Raporda, 2028 yılında Çin'in dünyanın en büyük ekonomisi haline geleceği belirtilirken, "Teorik olarak Almanya gelecek yıllarda da iyi bir performans sergilemeye devam edecektir. Buna rağmen, Avro Birliği'nin dağılmaması tahmini çerçevesinde, Avro Bölgesi'nin zayıf büyümesi, zayıflayan para birimi, Avro Bölgesi'nde kurtarma bekleyen ekonomilerin varlığı dünya ekonomi ligi tahmininde Almanya'nın yerinin aşağı yönlü seyretmesine neden oluyor" denildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.