JP Morgan, hangi hisseleri önerdi

JP Morgan, hangi hisseleri önerdi

JPMorgan defansif bir portföy önerdiği Türkiye hisseleri içinden sadece Turkcell ve Koç Holding'i önerdi

A+A-

JPMorgan, kısa vadede zayıflayan ekonomik büyüme görünümü ve ucuz olmasına rağmen dip seviyelere inmeyen değerlemeleri gerekçe gösterek hisse senedi piyasası için tavsiyesini "nötr"den "ağırlık azalt"a indirdi.

JPMorgan tarafından bugün yayımlanan raporda, "Parasal sıkılaşma, makro ihtiyati önlemler büyüme görünümünü zayıflatıyor. İkinci olarak MSCI Turkiye endeksi 12 aylık fiyat/kazanç ortalamasının sadece yüzde 8 altında, yani çok da ucuz değil. Diğer taraftan hisse başı kârlarda düşüş bekleniyor. Ayrıca ekonomistlerimiz kısa vadede yeni siyasi gelişmelerin lira üzerinde daha fazla baskı yaratabileceğini belirtiyorlar" denildi.

JPMorgan Orta, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi için en çok tercih edilen 10 hisse listesinden Halkbank'ı çıkarırken, listede Türkiye'den sadece Turkcell kaldı.

Türkiye için defansif bir hisse senedi portföyü tavsiye edilen raporda portföyün Turkcell ve Koç Holding'den oluşabileceği belirtilerek, "Yılın ilk yarısındada artan fonlama maliyetleri nedeniyle net faiz marjı sıkışacağını düşünerek bankalarda ağırlık azaltılabilir" denildi.

JPMorgan Orta, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi içinde Türkiye'nin ağırlığını azaltırken, Rusya için "ağırlık artır", Güney Afrika için "nötr" ve Polonya için "ağırlık azalt" tavsiyelerini teyit etti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.