Koç Holding finansal sonuçlarını açıkladı

Koç Holding finansal sonuçlarını açıkladı

Koç Holding, 2021 yılının 9 ayına yönelik finansal sonuçlarını açıkladı. Koç Holding, Türkiye için değer yaratmayı sürdürdüklerini belirtti. Koç Holding, Karbon Dönüşüm Programıyla daha iddialı hedeflere yöneldiklerini kaydetti.

A+A-

Koç Holding, 2021 yılının ilk 9 ayında konsolide bazda toplam 223,6 milyar TL gelir elde ederken, 11,1 milyar TL kombine yatırım yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Koç Topluluğu olarak sağlıklı bilançoları, kuvvetli likiditeleri, geniş tedarik zinciri ve aralıksız sürdürdükleri yatırımlarının bir neticesi olarak zorlu dönemlerde dahi Türkiye için değer yaratmayı sürdürdüklerini belirtti.

Koç Holding Karbon Dönüşüm Programı'nı başlattı

İnsan kaynakları, dijital yetkinlikleri, çevik yönetim anlayışları ve bayi teşkilatından güç aldıklarını ifade eden Çakıroğlu, şunları kaydetti:

"Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere, ülkemizin geleceğine güveniyor, yatırımlarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Bunun bir göstergesi olarak yılın ilk 9 ayında yaptığımız 11,1 milyar TL kombine yatırımla, son 5 senelik toplam yatırımlarımız 49 milyar TL’ye ulaştı. Başarılarımızı hiçbir zaman sadece finansal neticelerden ibaret görmüyoruz. Koç Topluluğu olarak teknoloji ve inovasyon kabiliyetlerimizi geliştirmeye, rekabetçiliğimizi artırmaya odaklanıyoruz. Kültürel Dönüşüm Programımızın çok önemli bir parçası olarak Karbon Dönüşüm Programı'nı başlattık. Sürdürülebilirlik her zaman gündemimizdeydi ancak Karbon Dönüşüm Programımızla birlikte daha sistematik ve daha iddialı hedeflerle bu konuyu yöneteceğiz."

'Türkiye’nin İlk 10 İhracatçısı' listesinde

Çakıroğlu, Fortune Global 500’de bu yıl da Türkiye'yi temsil eden tek şirket olduklarını anımsatarak, "Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin gerçekleştirdiği 'Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı' listesinde 4 şirketimizle bu yıl da ilk 10 içinde yer aldık. Ayrıca Forbes’un 'Dünyanın En İyi İşverenleri Listesi'nde bu yıl da Türkiye’nin en iyisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Başarılarımızın hem ülke çapında hem de küresel ölçekte takdir görmesinden gurur duyuyor, bu başarıları mümkün kılan çalışma arkadaşlarımıza, bayilerimize ve tedarikçilerimize şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.