Pegasus bilişim şirketi aldı

Pegasus bilişim şirketi aldı

Pegasus Hava Yolları Hitit Bilgisayar Hizmetleri'nin yüzde 40'ını 4 milyon 500 bin dolara satın aldı

A+A-

Pegasus Hava Yolları Hitit Bilgisayar Hizmetleri'nin yüzde 40'ını 4 milyon 500 bin dolara satın aldı. Nakit olarak gerçekleştirelen ödeme tutarı Pegasus'un son açıklanmış bilançosundaki aktif toplamının yüzde 0.33'üne denk geliyor. Pegasus isterse 4 Nisan 2016'ya kadar 1 milyon 500 bin dolara yüzde 10 hisse daha alabilecek. 

Şirketten KAP'a gönderilen konu ile ilgili açıklama  şu şekilde: 

"Şirketimizce yürütülen müzakereler sonucunda ulaştırma sektörüne yönelik bilişim sistemleri çözümleri sağlayan Türkiye'de kurulu bir bilişim hizmetleri şirketi olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. ("Hitit Bilgisayar") sermayesinin %40,00'ını temsil eden (B) Grubu nama yazılı payların isimleri yukarıda belirtilen pay sahiplerinden 4.500.000 ABD Doları karşılığı satın alımı ile ilgili Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmış ve söz konusu pay devri sözleşmenin imzalanması ve ödemenin yapılmasına mukabil gerçekleştirilmiştir.

Hisse Devir Sözleşmesi uyarınca Şirketimiz aynı zamanda Hitit Bilgisayar'da devreden pay sahiplerinin elinde bulunan ve Hitit Bilgisayar sermayesinin %10,00'unu temsil eden ilave (B) Grubu nama yazılı paya ilişkin 1.500.000 ABD Doları mukabilinde bir alım hakkı elde etmiş olup söz konusu alım hakkı 4 Nisan 2016 tarihinde kullanılabilecektir. Alım hakkına konu %10,00'luk (B) Grubu nama yazılı pay için aynı şartlarla devreden pay sahiplerine de bir satma hakkı tanınmıştır. "

 

PEGASUS HİSSE DETAY SAYFASI

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.