Samsung, 6G teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor

Samsung, 6G teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor

Teknoloji devi Samsung'un 22 Haziran'da gerçekleştireceği 5G konulu etkinlikte, 6G teknolojisini de tanıtabileceği bildirildi. 6G'nin 2028 yılında ticarileşmesi bekleniyor.

A+A-

Korea Times'ın son raporuna göre Güney Koreli şirket Samsung, yakında altıncı nesil (6G) mobil ağların standardını sunabilir.

Donanımhaber'in haberine göre Samsung, 22 Haziran'da ana konusu 5G olan bir etkinliğine ev sahipliği yapacak. Gelen bilgilere göre Samsung, 5G ile ilgili yeni gelişmeleri sergilemenin yanı sıra "yeni nesil ağların geliştirilmesindeki liderliğini" de gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

2019'da Samsung'un Gelişmiş İletişim Araştırma Merkezi, 6G'yi geliştirmeye başladı. Şirket geçtiğimiz yıl, yeni nesil ağların temellerini özetleyen 6G: The Next Hyper-Connected Experience yazılım belgesini de yayınlamıştı.

Yeni nesil mobil ağların, 1 mikrosaniyeden daha az gecikme ile saniyede 1 terabit'e kadar bağlantı hızları sunacağı belirtiliyor. 6G, şu anda dağıtılan 5G'den 50 kat daha hızlı indirme hızları sağlayacak ve gecikmeyi de on kat azaltacak.Uzmanlar, 2025'teki uluslararası standardizasyonun ardından yeni hizmetin 2028'de ticarileştirilmesini bekliyor.

ABD ve Çin de dahil olmak üzere büyük ekonomiler, yeni nesil hizmeti ilk ticarileştiren ülke olma unvanını almak için yarışıyorar. Güney Kore, 2019 yılında 5G hizmetlerini ilk ticarileştiren ülke olmuştu.
 

Etiketler : , ,