Şişecam'ın Rusya'daki yeni tesisleri

Şişecam'ın Rusya'daki yeni tesisleri

Şişecam Topluluğu, Rusya’da 86 milyon dolar tutarında yatırımla kurulan yeni cam ev eşyası tesisini devreye aldı.

A+A-

Şişecam Topluluğu, Rusya’da 86 milyon dolar tutarında yatırımla kurulan yeni cam ev eşyası tesisini devreye aldı. Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Paşabahçe markamızın Rusya’da her yıl artan bilinirliği ve ürünlerimize yönelik ilgi, doğru adımlar attığımızın en büyük göstergesidir” dedi.

Cam ev eşyası alanında Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve Bulgaristan’da da üretim gerçekleştiren ve global cam ev eşyası pazarında yüzde 12 paya sahip olan Şişecam Topluluğu, Rusya’daki üçüncü fırınını devreye aldı. Şişecam Topluluğu’nun, Türkiye’den sonra en geniş faaliyete sahip olduğu ve ikinci ana pazarı olarak gördüğü Rusya’da Nijniy Novgorod bölgesinde 86 milyon dolar tutarında yatırımla kurulan yeni tesis, 210 ton/gün kapasite ile otomatik cam ev eşyası üretimi gerçekleştirecek.

Rusya’daki üçüncü fırın yatırımı

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, yeni yatırıma ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Tüm dünyayı etkileyen küresel ekonomik kriz döneminde dahi Rusya’daki satışlarını artırmaya devam eden Şişecam Topluluğu, ülkeye ve Rus tüketicisinin cam ev eşyasına olan sevgisine duyduğu inançla Rusya’daki üçüncü fırın yatırımını gerçekleştirmiştir. Paşabahçe markamızın Rusya’da her yıl artan bilinirliği ve ürünlerimize yönelik ilgi, doğru adımlar attığımızın en büyük göstergesidir” dedi.
Cam ev eşyası alanındaki vizyonlarını, "Paşabahçe Cam’ın global olarak tanınan ve tercih edilen lider cam ev eşyası şirketi" olarak belirlediklerini vurgulayan Kırman, Bu doğrultuda, 2013 yılının sonunda Bulgaristan’da ikinci fırın yatırımını devreye aldıklarını, şimdi de Rusya’daki üçüncü fırını açmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

3 bin kişinin üzerinde istihdam

Şişecam Topluluğu'nun bugün Rusya’da cam ev eşyası, cam ambalaj, düzcam ve madencilik alanlarında toplamda 3 bin kişinin üzerinde istihdama ve 365 milyon dolar tutarında ciroya ulaştığını belirten Kırman, "Topluluğun Rusya’daki faaliyetlerine tahsis etmiş olduğu kaynakların toplamı da 1 milyar dolar düzeyindedir. Rusya’da cam ev eşyası alanında yüzde 22, cam ambalaj alanında yüzde 23 pazar payına sahip olan Şişecam Topluluğu’nun bu ülkedeki toplam cam üretiminin 2014 yılı sonu itibarıyla 1 milyon tonu aşması beklenmektedir" ifadelerini kullandı.( 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.