WhatsApp'a sürpriz özellik geliyor

WhatsApp'a sürpriz özellik geliyor

Yakın dönemde grup sohbetleri içerisinde üyelere yönelik olarak oylama veya anket tarzında etkileşimler düzenleyebileceksiniz. Güncelleme ilk olarak iOS platformuna sunulacak.

A+A-

Sosyal medya platformlarında son dönemde hızlı oylama özelliği oldukça fazla kullanılıyor. Ağırlıklı olarak Twitter ve Telegram’da bir konu için hızlı bir şekilde oylama oluşturarak kullanıcıları etkileşime davet etmek mümkün. WhatsApp da yakında bu özelliği kullanıma sunacak.

WhatsApp v2.22.6.70 beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik kullanıcıların grup sohbetlerinde oylama yapabilmesine imkân tanıyacak. Grup üyeleri bu anketlere katılarak konu hakkında fikirlerini beyan edebilecekler. Böylece rakip platformlardaki önemli bir özelliğe cevap verilmiş olacak.

Şu anda iOS betasında mevcut olan özellik muhtemelen ilk olarak iOS uygulaması ile sunulacak. Henüz oylama sorularının ve seçeneklerin  nasıl hazırlanacağı konusunda bir netlik yok zira özellik tüm beta kullanıcılarına ulaşmış değil. Bununla birlikte katılımcıların birden fazla seçim yapabileceği alternatif bir yapının daha olacağı ifade ediliyor. Yani hem oylama hem anket tarzında bir özellik olacak gibi görünüyor.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler