Bill Gates neden dünyanın en zengini olamadı?

Bill Gates neden dünyanın en zengini olamadı?

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’in neden dünyanın en zengini olamadığı açıklandı. Bill Gates’in Elon Musk ve Jeff Bezos'u geçmemesinin nedeni Microsoft hisselerini satması olarak gösterildi.

A+A-

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, 1998 yılında sahip olduğu 2,06 milyar Microsoft hissesinin büyük bir kısmını satmamış olsa şu an Elon Musk ve Jeff Bezos'u geçerek dünyanın en zengin kişisi olabilirdi.

Bill Gates, Microsoft hisselerini sattı

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, eğer elindeki Microsoft hisselerini satmasaydı şu an Elon Musk ve Jeff Bezos’un toplamından daha varlıklı olabilirdi. Gates, 1998 yılında 2,06 milyar Microsoft hissesine sahipti.

Gates’in 1998’de sahip olduğu 2,06 milyar adet hissenin cuma günkü kapanış fiyatlarına göre değeri 693 milyar dolar ediyor. Elon Musk’ın net varlığı şu an 340,4 milyar dolar seviyesinde bulunurken Bezos’un varlığı 200,3 milyar dolar civarında bulunuyor.

Bill Gates’in net varlığı

 Bill Gates’in şu an bulundurduğu hisse adedine göre net varlığı ise 137,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bill Gates Microsoft hisselerinin büyük bir çoğunluğunu 2020’de yönetim kurulundan ayrılmadan önce elden çıkarmıştı.