Isparta’daki elektrik kesintileri için tazminat ödenecek

Isparta’daki elektrik kesintileri için tazminat ödenecek

EPDK Başkanı Yılmaz, Isparta’daki elektrik kesintileri nedeniyle soruşturma sonucuna göre mağdur vatandaşlara tazminat, şirkete de tarifeden kesinti uygulaması yapılacağını söyledi.

A+A-

EPDK Başkanı Yılmaz, Isparta’daki elektrik kesintileri nedeniyle soruşturma sonucuna göre mağdur vatandaşlara tazminat, şirkete de tarifeden kesinti uygulaması yapılacağını söyledi. Dünya internet sitesinde yayınlanan habere göre; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bir grup gazeteciye Isparta’da yaşanan yaygın ve uzun süreli elektrik kesintilerine yönelik inceleme süreci ve Perşembe günü EPDK’da kabul edilen Elektrik Dağıtım Sistemi Yönetmeliği ile ilgili bilgiler aktardı. Isparta’da yaşanan kesintiler ile ilgili bugüne kadar hiç konuşmadıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Yılmaz, “Ancak ilk günden itibaren süreci dikkatle takip ettik, sahada personelimiz de gerekli incelemeleri yaptı. Elbette bu hukuki bir süreç ve ilerlemeye devam ediyor” dedi.

AEDAŞ’ın tarife gelirine ceza

İncelemeler sonucunda elde edilen ilk veriler ışığında konuyla ilgili soruşturma açıldığını hatırlatan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Hizmet zaafına yönelik yeni tespitler oldukça ilgili bölgedeki şirkete yönelik yeni soruşturmalar gündeme gelecek. Soruşturma sonucuna göre mağdur vatandaşlara tazminat ve ilgili şirkete tarifeden kesinti uygulaması yapılacak” diye konuştu.

Kaliteden taviz veren bedelini öder

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz Yaygın ve uzun süreli elektrik kesintileriyle kamuoyu gündemine gelen Isparta vakasının Türkiye’nin başka hiçbir noktasında tekrarlanmasına izin veremeyeceklerini vurguladı. Yılmaz, “Hizmet zaafı olan, kaliteden taviz veren, olağanüstü koşullara yeterince hazırlık yapmayan şirketler bedelini ağır öder” dedi.