JPMorgan'dan "Nakitte kal" tavsiyesi

JPMorgan'dan "Nakitte kal" tavsiyesi

JPMorgan, ABD Hazine kağıdı getirileri yukarı giderken nakitte kalınmalı uyarısında bulundu.

A+A-

JPMorgan Asset Management'ın sabit getirililer baş yatırım yetkilisi Bob Michelle, Fed'in para politikasını sıkılaştırma yönüne gittiği ve ABD Hazine kağıdı getirilerinin yükseldiği ortamda nakitte saklanmanın daha iyi bir yatırım olacağını savundu. 

"Fed, pandemi döneminde varlık fiyatlarını yükselten teşviklerini azaltırken para piyasası fonları, Hazine bonoları gibi en likit varlıklarda sağlanmak iyi bir fikir" diye konuşan Michele, meslektaşı Kelsey Berro ile birlikte hazırladığı raporda "5 gerçekçi sürpriz öngörü"ye yer verdi. Michele, 10 yıl vadeli Hazine kağıdı getirilerinin halihazırdaki yüzde 1,76 seviyelerinden yüzde 3'e kadar yükselebileceğini belirtirken, temel işlem arcalığının 1,875-2,375 göründüğünü belirtti. 

Michele ve Berro ayrıca, Fed'in Mart'tan başlayarak faiz artıracağını öngördüler. Hisse senedine yatırım yapılması öngörelerin ise Fed'in piyasanının her potansiyel hıçkırığına gevşek para politikası ile yanıt vereceğine inanarak hata yaptıklarını savunun Michele ve Berro, "Biz bu görüye katılmıyoruz ve Fed'in eğer önceliği enflasyon ile mücadele ise piyasaların çok daha fazla düşmelerine izin vereceğini düşürüyoruz" ifadelerini kullandılar.  

İlgili Haberler