Logo Yazılım son bilançosunu açıkladı

Logo Yazılım son bilançosunu açıkladı

Logo Yazılım, ikinci çeyrek finansal sonuçlarını paylaştı. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) yüzde 101 artıran Logo Yazılım'ın net dönem kârı yüzde 100 artış göstererek 239 milyon TL’ye ulaştı.

A+A-

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı şirketi Logo Yazılım, 2022 ilk yarı yıl finansal sonuçlarını açıkladı. Logo Yazılım, 2022’in ilk altı aylık döneminde satış gelirlerini geçen yıla oranla yüzde 101 artırarak 637 milyon TL’ye yükseltti.

Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da yüzde 101 artıran Logo’nun net kârı ise yüzde 100 artış göstererek 239 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım’ın hisse başına kazancı ise önceki yıla göre yüzde 111 oranında artarak 4,0 TL oldu.

2022 ilk yarı yıl büyüme grafiğinde makro belirsizliklere rağmen güçlü performans gösteren Logo Yazılım, Türkiye operasyonlarından elde ettiği geliri yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşterilerin harcamalarındaki artışla yüzde 102 artırdı.

Güçlü gelir büyümesi ve operasyonel kârlılıkla önümüzdeki dönem için de sürdürülebilir büyüme gücünü güvence altına alan Logo Yazılım, özel entegratörlük faaliyetlerinde müşteri sayısını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64 oranında artırırken, mikro KOBİ’lere sunduğu bulut çözümü Logo İşbaşı kullanıcı sayısını yüzde 141 artırdı. İlk yarı yıl finansal sonuçlarıyla beraber 2022 yılı beklentilerini de yukarı yönlü yenileyen Logo Yazılım, bir önceki yıla göre UFRS satış gelirlerinde yüzde 88, vergi öncesi kârda yüzde 57 büyüme öngörüyor.

İlgili Haberler