Pegasus hisselerinde köstebek mi var?

Pegasus hisselerinde köstebek mi var?

Pegasus hisselerinde bugün borsanın aksi istikametindeki hareketin nedeni belli oldu

A+A-

borsatek.com - Pegasus Hava Taşımacılığı #pgsus hisselerinde bugün, Borsa İstanbul'da hisse senetleri ortalama yüzde 1.28 değer kaybederken %3.26 değer artışının nedeni belli oldu. Hisselerinde gün içinde düne göre kazanç bir ara %5'i geçen Pegasus, borsada işlemler kapandıktan 25 dakika sonra KAP'a, yüzde 388.75 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını bildirdi. 

Pegasus Hava Taşımacılığı #pgsus hisseleri bugün 202 milyar TL işlem hacmi olan Borsa İstanbul'da 4 milyar 692 milyon TL ile en çok işlem yapılan hisse oldu. Bugünkü kapanış ile 87.51 milyar TL piyasa değeri olan Pegasus'un yüzde 49'u halka açık ve Borsa İstanbul'a kote. 

Pegasus #pgsus sırasında yüksek işlem hacmiyle, borsadaki genel trendin tam tersine ve bedelsiz kararın açıklanacağı gün gerçekleşen bu hareket ve olayın SPK'nın radarına girip girmediği merak konusu oldu. 

Pegasus'un KAP'a 18:33'te gönderdiği sermaye artırımı açıklaması şöyle:

Yönetim Kurulumuz tarafından Şirketimizin 500.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 102.299.707 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin, tamamı "Paylara İlişkin Primler" hesabında bulunan tutarlardan karşılanmak yoluyla, 397.700.293 TL artırılarak 500.000.000 TL seviyesine yükseltilmesine, artırıma konu "Paylara İlişkin Primler" tutarının "Sermaye" hesabına aktarılması ve aktarımın yeminli mali müşavir raporuyla tevsik edilmesi konusunda gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesine, sermaye artırımı nedeniyle beheri 1,00-TL nominal değerli 397.700.293 adet pay ihraç edilmesine ve sermaye artırımı ile ilgili yasal sürecin tamamlanmasının üzerine yeni ihraç edilen payların pay sahiplerine payları oranında kaydi sistem esaslarına uygun şekilde dağıtımının gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Pegasus Finansal Durum Tablosu:

İlgili Haberler