Trump seçilirse tahvil piyasaları şok geçirebilir

Trump seçilirse tahvil piyasaları şok geçirebilir

Ünlü tahvil yatırımcısı Bill Gross, ABD seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu ve Trump'ın seçilmesi halinde tahvil piyasalarının daha kötü bir hale geleceğine dikkat çekti.

A+A-

Ünlü tahvil yatırımcısı Bill Gross, Financial Times'a verdiği bir röportajda Donald Trump'ın yeniden başkanlığa gelmesinin tahvil piyasaları için Biden'ın kazanmasından daha kötü bir seçim olacağını söyledi.

FT'ye konuşan Bill Gross'a göre, ABD başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ın kazanması, tahvil piyasaları için Joe Biden'ın yeniden seçilmesinden "daha aşağı yönlü" ve "yıkıcı" olacak.

Gross, Financial Times'a verdiği demeçte, Trump'ın Beyaz Saray'a dönmesinin, varlık yöneticisi Pimco'yu yönetirken kendisine "tahvil kralı" lakabını kazandıran piyasadan soğumasına neden olan ABD'nin büyüyen açıklarını daha da kötüleştireceğini söyledi.

Biden'ın başkanlığının da trilyonlarca dolarlık açık harcamasından sorumlu olduğunu belirten Gross, "Trump adaylar arasında daha düşüş eğilimli çünkü programları vergi indirimlerinin devamını ve daha pahalı şeyleri savunuyor. Trump'ın seçilmesi daha yıkıcı olur" dedi.

İlgili Haberler