Bir anket şirketi özür diledi

Bir anket şirketi özür diledi

Seçim sonuçları ile yaptıkları kamuoyu araştırmaları arasında büyük fark çıkan ve manipülasyon ile eleştirilen araştırma şirketlerinden Konda özür diledi

A+A-

KONDA, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, “Açıklamamızdaki oy dağılımı ile gerçekleşen arasında kabul edilebilir hata payı ötesindeki yanılgımız nedeniyle kamuoyundan özür dileriz” ifadelerini kullandı.

Kamuoyu araştırma şirketi KONDA, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tahminlerini 7 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan için yüzde 57, Ekmeleddin İhsanoğlu için yüzde 34, Selahattin Demirtaş için de yüzde 9 olarak açıklamıştı.

KONDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem’in imzasıyla yayınlanan açıklamada, “7 Ağustos tarihli Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası sonuçlarına dair açıklamamızdaki oy dağılımı ile gerçekleşen arasında kabul edilebilir hata payı ötesindeki yanılgımız nedeniyle kamuoyundan özür dileriz” denildi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.