Fed'in faiz artırımı sonrası kripto paralarda seyir nasıl olacak?

Fed'in faiz artırımı sonrası kripto paralarda seyir nasıl olacak?

Fed'in sert faiz artışı sonrası Bitcoin'de kim, ne bekliyor?

A+A-

Bloomberg HT'nin haberine göre Fed faizi 75 baz puan artırırken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın “Bu büyüklükteki adımların yaygın hale gelmesini beklemiyorum” ifadesi kripto varlık piyasasına biraz nefes aldırdı. Kripto piyasasında yaşanan sınırlı yükseliş sonrasında uzmanlar gidişatı değerlendirdi. İşte Bitcoin'de yeni beklentiler...

Booby Lee (Kripto Depolama Sağlayıcısı Ballet Global Inc.'in Kurucusu ve CEO’su)

Yatırımcılar “kaldıraçlar savaşında” kısa pozisyonlar için kaldıraç kullanmaya ve fiyatları aşağı çekilmeye zorluyorlar.  Bu durum dünyanın en büyük kripto parasına karşı pozisyon alan firmaların teminat tamamlama çağrısıyla karşı karşıya kalmasını tetikleyebilir.

20 bin doları test edip 19 bin-18 bin dolara gideceğimizi düşünüyorum. 20 bin dolar seviyesinde yatırımları sıfıra inecek pozisyona sahip birçok firma ve yatırımcı var.

Eric Schiffer (Özel sermaye fonu Patriarch Organizasyonu'nun CEO'su)

Kısa vadeli kripto ayı piyasası rallisi gördük. Bu ayı piyasası, Fed gevşeme kararı verene kadar devam edecek. Bunun, üçüncü çeyreğin sonunda olmasını bekliyorum.

Max Gokhman (AlphaTraI Yatırım Danışmanı)

Gerçek şu ki, acemi yatırımcıların piyasadan elenmesi gerekiyor. Kripto varlıklarının daha olgun bir duruma dönüştüğünü görmemiz gerekiyor ve bence şu an bunu yapma sürecinde.

Michael Purves  (Tallbacken Capital'in Kurucusu ve CEO'su)

Bitcoin'in geniş resminin düşüş eğiliminde olduğunu ve belki de 15 bin dolarlık hedefimizin yeterince düşük olmadığını düşünmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte, yakın vadede, kısa pozisyonlardan kâr almanızı öneririz.

Adrian Przelozny  (Kripto borsası Independent Reserve CEO'su)

Fiyatı 15 bin ile 20 bin dolar aralığına düşerse satılması gerekebilecek teminat olarak taahhüt edilen çok sayıda Bitcoin var. Ama bu kısa süreli bir acı. Uzun vadede hala çok iyimserim.

Jeffrey Edward Gundlach (DoubleLine Capital CEO'su)

Kripto dünyasının bazı parçaları patladı ve Bitcoin 10 bin dolara düşebilir. Bitcoin fiyatı 30 bin doları aşağı kırdığında grafiklere baktım ve 20 bin dolara çok çabuk gelinebileceğini gördüm ve bunu yaptı.

Katie Stockton ( Fairlead Stratejilerinin Kurucusu)

Bitcoin için kısa vadeli momentumda kesin olarak olumsuz bir değişim oldu. 27 bin 200 doların altına bir düşüş, kripto paranın başka bir destek alanı olan 18 bin 300-19 bin 500 dolara düşme riskini artırdı. Bitcoin ve diğer risk varlıklarının çoğu bu ortamda gözden düştü.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler