iPhone satışları birçok ülkede yasaklanabilir

iPhone satışları birçok ülkede yasaklanabilir

Apple'ı patent ihlali yaptığı gerekçesiyle mahkemeye veren Ericsson, iPhone satışlarıyla ilgili ihtiyati tedbir başvurusunda bulundu. Birçok ülkede iPhone satışlarına yasak gelebilir.

A+A-

Geçtiğimiz hafta Ericsson'un, 5G teknolojisiyle ilgili patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Apple'a dava açtığını öğrenmiştik. Şimdi ise iPhone akıllı telefon satışlarının birçok ülkede yasaklanabileceğine dair yeni bilgiler geliyor.

Donanımhaber'in bildirdiğine göre Apple üzerindeki baskıyı artırmaya karar veren İsveçli şirket Brezilya, Hollanda, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde iPhone satışlarına karşı ihtiyati tedbir başvurusunda bulundu. Yakın zamanda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde de benzer davaların açılacağı bildiriliyor.

Apple lisans ücretini indirmek istedi

İki firma arasındaki anlaşmazlık Apple'ın patent lisanslarını süresi dolduktan sonra yenilememesi nedeniyle ortaya çıktı. Cupertinolu şirketin lisans ücretlerini indirmeye çalışması Ericsson tarafında karşılık görmedi. Mahkemeye taşınan olayda Apple da Ericsson'a bir karşı dava açarak yanıt verdi.

Apple temsilcileri, Ericsson'un da aynısını yapması halinde davaları geri çekmeye hazır olduklarını söylüyorlar. Patent anlaşmazlığının ne yönde seyredeceğini ve mahkemelerin vereceği kararları ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler