Morgan Stanley: ABD hisseleri olumsuz ayrışacak

Morgan Stanley: ABD hisseleri olumsuz ayrışacak

Morgan Stanley hızlı parasal sıkılaşma döneminde ABD endekslerinde baskının devam edeceğini öngördü.

A+A-

Fed'in daha hızlı sıkılaşma mesajlarına karşı ilk tepkisi olumsuz olan ABD endekslerine ilişkin karamsar beklentiler öne çıkmaya başladı. bloomberght'nin haberine göre Morgan Stanley hızlı parasal sıkılaşma döneminde ABD endekslerinde baskının devam edeceğini öngördü.

Morgan Stanley Stratejisti Andrew Sheets, ABD’de hisse senedi endekslerinin, daha sıkı bir para politikası sürecine uyum sağlamaya çalışırken baskı altında kalmaya devam edeceği ve dünyanın geri kalanından olumsuz ayrışacağı öngörüsünde bulundu.

Sheets, enflasyondan arındırılmış (reel) getirilerin, negatif seviyelerinden pandemi öncesindeki seviyelerine yükselmesini beklediğini, bu durumun da, ABD Borsalarını sırtlayan faize hassas büyüme hisseleri için tehdit olduğunu söyledi. “Artan reel faizlere en duyarlı olduğunu ve dünyanın geri kalanından zayıf performans göstereceğini düşündüğümüz ABD hisse senetlerinde defansif pozisyon almayı tercih ediyoruz” diyen Sheets, ülkede reel getirilerin yıl sonuna kadar 40 baz puan daha artarak eksi yüzde 0,1’e yükseleceğini tahmin ediyor.

İlgili Haberler