Netflix ve Spotify'dan iş birliği

Netflix ve Spotify'dan iş birliği

Netflix içeriklerine ait lisanslı müzik ve podcast yayınları Spotify özel kanalında kullanıcılara sunuluyor. Netflix Hub şimdilik bir kaç ülkede erişime açılmış durumda.

A+A-

Çevrim içi içerik sektörünün en büyük platformu Netflix ve müzik sektörünün en büyük platformu Spotify önemli bir iş birliği yapıyor. Netflix soundtrack müzikleri artık Spotify platformunda yer alacak. 

Dizi, oyun veya filmlere ait soundtrack müzikler yıllardır önemli bir yere sahip. Pek çoğu listelerde hit olurken sayısız ödüle de layık görüldü. Haliyle müzik platformları bu türe özel bir ilgi gösteriyor. 

Spotify daha önce de Disney ile ortaklık yapmış ve platformun yapımlarına ait müzikler ve podcast yayınları için özel bir Hub oluşturulmuştu. Böylece tüm popüler müziklere tek bir yerden ulaşılması mümkün olmuştu. 

Lisanslı müzikler sisteme yüklenmiş durumda

Netflix Hub da platformun içeriklerine ait müzikleri ve podcast yayınlarını barındıracak. Ayrıca müziklerin nasıl yapıldığına dair sahne arkası yayınlar da olacak. Squid Game, 'Tick, Tick... Boom!, Money Heist ve Bridgerton gibi belirli içeriklerin lisanslı müzikleri sisteme yüklenmiş durumda. 

Genişletilmiş Albümler

Netflix bazı içerikler için Genişletilmiş Albümler adı verilen bir kanal da hazırlıyor. Sahne arkasına ait yayınlar işte bu kanalda yer alacak. The Harder They Fall filmi için bu kanal hazır durumda. Zamanla yeni kanallar buraya eklenecek. Netflix Hub bir kaç ülke için kullanıma sunulmuş durumda. 

Etiketler : , ,