Tether Avalanche ağına bağlanıyor

Tether Avalanche ağına bağlanıyor

Tether (USDT), Avalanche blockchain ağına entegre oluyor. Tether'in Avalanche üzerinde çalışacak olması, Avalanche ağının büyümesini sağlarken sürdürülebilirliğini de yukarı çekecek. Avalanche ağı düşük işlem ücretleriyle öne çıkıyor.

A+A-

Fiyatı ABD dolarına sabitlenmiş olan piyasa değerine göre en büyük stablecoin konumundaki Tether (USDT), Avalanche blockchain ağına entegre oluyor.

Avalanche Akıllı sözleşme platformu

10 Kasım tarihinde yapılan açıklamada, USDT para biriminin arkasındaki şirket olan Tether Operations Limited, merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olan Avalanche üzerinde Tether işlemlerinin gerçekleşeceğini duyurdu.

Avalanche ağı, düşük işlem ücretleriyle öne çıkarken neredeyse gerçek zamanlı transfer olanağı sunarak tercih sebebi oluyor.

Avalanche ağının yerel tokeni AVAX

Yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosisteme sahip olan Avalanche ağının yerel tokeni AVAX da son günlerde ivmeli biçimde yükselerek adından söz ettirmişti.

Ethereum akıllı sözleşme ve araçlarıyla uyumlu olan ekosistem, geliştiricilerin kolayca merkeziyetsiz uygulama (DApp) oluşturmalarına imkan sağlıyor.

Amaç stablecoin kullanımını artırmak

Tether'in Avalanche üzerinde çalışacak olması, Avalanche ağının büyümesini sağlarken sürdürülebilirliğini de yukarı çekecek. DeFi ekosisteminde stablecoin kullanımını artırmayı amaçlayacak.

Avalanche (AVAX) fiyatı, güçlü bir yükseliş trendi yakalamış, 100 dolarlık hedefe doğru ilerlemeye başlamıştı.

En yüksek seviyeleri yakalamıştı

İşlem hacmi ve benzersiz adres açısından da tüm zamanların en yüksek seviyeleri yakalanmış durumda. DeFi Llama verilerine göre, ağustos ayında ekosisteme kilitli toplam varlık miktarı 300 milyon dolarken şimdilerde 10 milyar doların üzerine çıkıldı.

Hatırlanacağı üzere Avalanche Vakfı, ağ üzerinde çalışan geliştiricilere 200 milyon dolardan fazla teşvik sunan “Blizzard” isimli fonu duyurmuştu.

Tether, iddialarını reddetmişti.

Haberi yapıldığı üzere piyasa değeri bakımından en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, hakkında çıkan “rezervlerini yatırım yapmak için kullanıyor” iddialarını reddetmişti.

USDT; Algorand, Bitcoin Cash'in Ledger Protocol (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana dahil olmak üzere çeşitli blockchain ağlarında çalışıyor.

İlgili Haberler